galeria zdjęć żłobka petitek i petitka

Zajęcia

Zabawy zorganizowane, prowadzone przez opiekunkę lub osobę z zewnątrz odbywają się na sali z mniejszą ilością zabawek, aby ograniczyć bodźce zewnętrzne. Dzieci mają możliwość wyboru czy chcą uczestniczyć w zajęciach i przejść na inną salę.

Maluch może aktywnie uczestniczyć w zajęciach albo obserwować zachowania innych dzieci, natomiast staramy się unikać sytuacji aby bawiło się podczas zajęć. W takim wypadku dziecko przechodzi na salę zabaw, gdzie może kontynuować wybraną aktywność.

Zajęcia mają na celu wspieranie samodzielności dzieci na tym etapie rozwoju oraz wzmacnianie autonomii wolnego wyboru, ale także naukę zasad pracy w grupie żłobkowej.

Proponujemy maluszkom, takie zajęcia jak:

Doświadczalnia

Dzieci uczestniczą w prostych eksperymentach np. „wybuch” wulkanu czy mieszanie kolorów. Uczą się przez obserwacje zdarzeń.

Sensoryczne

Dzieci mają możliwość ugniatania, przesypywania, mieszania, smakowania i wąchania. Maluchy mogą korzystać z przestrzeni całej podłogi, gdzie rozkładana jest folia ochronna.

Celem jest wzmacnianie integracji sensorycznej, czyli zdolności układu nerwowego do organizacji i interpretacji informacji dostarczanych przez zmysły oraz adekwatnej reakcji organizmu na bodźce płynące z otoczenia.

Muzyczne

Zajęcia prowadzone są przez Panią Nutkę z firmy „Ideownia”. Na zajęciach maluchy tańczą i śpiewają, ale także samemu grają używając grzechotek, drewnianych pałeczek, gwizdków czy bębenków.

Na zajęciach oprócz ćwiczeń wykonywanych do utworów muzycznych wykorzystywany jest keyboard oraz śpiew. Wspólne muzykowanie otwiera możliwości wpływania na integrację.

Zajęcia dają możliwość rozwijania twórczych zdolności dziecka. Wyostrzenia wrażliwości, rozwijania wyobraźni, uczenia samodzielności oraz zaspokajania potrzeby ekspresji, kształtowania emocjonalności i osobowości dziecka.

Tematyczne

Dzieci poznają nowe zagadnienia, przedmioty, słowa i wierszyki, lub osoby, zgodnie z tematem jaki jest omawiany w danym tygodniu.

Podczas tygodni tematycznych, omawiamy jakieś zagadnienie, zjawisko, czy działanie, często związane w porami roku, czy świętami jakie są obchodzone na świecie, np. dzień Pizzy, dzień piekarza czy pierwszy dzień wiosny.

Język angielski

Wprowadzamy zabawy z językiem angielskim i systematycznie powtarzamy wybrane słowa. Podczas zabaw pojawiają się proste wierszyki i piosenki w języku angielskim.

Globalne czytanie i liczenie

Dzieci mają możliwość ugniatania, przesypywania, mieszania, smakowania i wąchania. Maluchy mogą korzystać z przestrzeni całej podłogi, gdzie rozkładana jest folia ochronna.

Celem jest wzmacnianie integracji sensorycznej, czyli zdolności układu nerwowego do organizacji i interpretacji informacji dostarczanych przez zmysły oraz adekwatnej reakcji organizmu na bodźce płynące z otoczenia.

Flannelgraph board stories

Aktywne słuchanie i opowiadanie metodą flannelgraph boad stories – celem metody jest zaangażowanie różnych zmysłów w procesie analizy słyszanego tekstu. Dziecko angażuje słuch, wzrok oraz dotyk. Zajęcia polegają na opowiadaniu bajki, wiersza lub śpiewaniu piosenki i przyczepianiu do tablicy wszystkich elementów występujących w danym utworze. Często z pomocą dzieci. Dzięki zaangażowaniu kilku zmysłów jednocześnie, nie tylko jesteśmy w stanie skupić uwagę dziecka na zadaniu ale także rozwijamy jego pamięć.

Papierowy Teatr Kamishibai

Teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai).

lat doświadczenia

Metod pracy

Opiekunów

posiłków dziennie

Kontakt

Siedziba: ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las

Telefon: +48 605 657 974

E-mail: biuro@petitekipetitka.pl

Właścicielem Niepublicznego Żłobka Petitek i Petika jest:
Petitek i Petitka Anna Masadyńska ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las, NIP: 972-092-65-23, REGON 301234825

Share This