Kierujemy się zasadą, że każde dziecko w momencie urodzenia ma większą inteligencję potencjalną niż inteligencja, której używał Leonardo da Vinci (cyt. Glenn Doman)

Poznaj naszą załogę

Wierzymy w to,
że każde dziecko jest potencjalnym geniuszem.

Mózg maluszka jest po urodzeniu jak pusta kartka, z łatwością przyjmuje nowe informacje, a tempo ich przetwarzania jest o wiele większe niż u człowieka dorosłego. Dzieci potrafią, nie raz zaskoczyć szybkim tempem z jakim przyswajają nowe umiejętności, zapamiętują nowe piosenki, nowe słówka również te po angielsku, czy inne zabawy, np. układy taneczne.

Szacuje się, że szybkość przetwarzania informacji przez dzieci w wieku 0-5 lat jest tak duża, że odpowiada inteligencji 500 IQ.

Dziecko uczy się wówczas polisensorycznie, czyli wielozmysłowo, smakując, wąchając, dotykając, widząc i czując. Po upływie 5 roku życia, zdolności te drastycznie maleją. Połączenia neurologiczne, które nie były dotychczas użyte, zanikają bezpowrotnie. Dlatego tak ważne jest aby już w pierwszych latach życia wspomagać rozwój dziecka, poprzez stwarzanie mu jak najbogatszego środowiska.

Żłobek Petitek i Petitka to młody i kreatywny zespół

Z punktu widzenia opieki żłobkowej niezwykle istotną kwestią jest osoba opiekuna, który spędza z dziećmi nierzadko 10h dziennie, 5 dni w tygodniu. Ważne są odpowiednie kwalifikacje i wiedza ale przede wszystkim osobiste predyspozycje opiekuna, takie jak opiekuńczość, empatia, otwartość, cierpliwość, łagodność, serdeczność, ale także spostrzegawczość, odpowiedzialność, chęć do pracy i pasja. Istotne jest stworzenie opiekunom możliwości rozwoju, motywowanie i wspieranie.

Przeczytaj więcej

Żłobek Petitek i Petitka zatrudnia młody kreatywny zespół. Oprócz wymaganych prawem kwalifikacji, opiekunki cechuje duża kultura osobista i pogoda ducha oraz życzliwość. W żłobku prowadzone są hospitacje zajęć z dziećmi oraz wsparcie merytoryczne opiekunek. Opiekunki mają także możliwość doskonalenia swoich umiejętności na warsztatach dla pedagogów. Opiekunki odbywają także co dwa lata szkolenie z zakresu I pomocy medycznej. Żłobek współpracuje także z psychologiem, który obserwuje grupę dzieci i doradza kadrze jak reagować w trudniejszych sytuacjach.

Nasz zespół

Anna Masadyńska

dyrektor

Przeczytaj więcej

Natchnieniem do stworzenia żłobka była moja córka Zosia. Jej żywiołowość i ciekawość świata zachęciła mnie do poszukiwań kreatywnych zabaw, rozwijających wewnętrzny potencjał dziecka oraz przestudiowania różnych metod pracy z dziećmi. Fascynuje mnie niezwykła zdolność dzieci do szybkiego przyswajania nowych umiejętności i przetwarzania zdobytych informacji, chęć poznawania świata i ludzi, zwłaszcza innych dzieci. Chciałam stworzyć żłobek kreatywny, przyjazny, rozwijający wewnętrzny potencjał dzieci, z dobrym i zdrowym jedzeniem przygotowywanym na miejscu, z profesjonalną i twórczą kadrą otwartą na pogłębianie swojej wiedzy, z zajęciami otwierającymi przed dziećmi nowe możliwości. Miejsca które pomoże dziecku w dalszych etapach rozwoju i które jednocześnie będzie otwarte na potrzeby rodziców, którym należy się pełna informacja na temat dziecka przebywającego w żłobku.

Najważniejsza w tej pracy jest dla mnie świadomość, że dostarczając dziecku bodźce z różnych dziedzin i zapewniając kontakt z innymi dziećmi w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu otwieramy go na świat i ułatwiamy dalszą naukę i relacje interpersonalne. I choć maluszki zapewne nie będą nas pamiętać to wiem, że cząstka którą przekazaliśmy zostanie z nimi na zawsze. Dlatego każdego dnia, pamiętając o tym, staram się aby żłobek „Petitek i Petitka” był miejscem godnym każdego dziecka a ta, przekazywana cząstka, jak najbardziej wartościowa.

Maja Ambroziak

Maja Ambroziak

opiekun - wychowaca

Przeczytaj więcej

Ciekawość, szczerość, radość i fascynacja drobnymi sprawami to jest to co przyciąga mnie do dziecięcego świata;) Każdego dnia dziękuję za: każdy „Petitkowy” uśmiech, „nowe słowa”, których jeszcze nie znałam, za postęp i możliwość towarzyszenia w trudnych momentach…Moje motto: „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” – Paulo Coelho.

Anna Grell

Anna Grell

opiekun - wychowawca

Przeczytaj więcej

Praca z dziećmi jest dla mnie pasją, która przynosi mi ogromną satysfakcję. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam zostać nauczycielką. W swoim życiu zawodowym staram się kierować mottem Marii Kownackiej: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza”.

Angelika Sobańska

Angelika Sobańska

opiekun - wychowawca (grupa maluszków)

Przeczytaj więcej
Pracowałam w różnych miejscach, ale największą satysfakcję i radość daje mi praca z dziećmi. Jestem mamą dwójki dzieci ,które bardzo kocham. Każde dziecko traktuję w sposób szczególny i wyjątkowy. Staram się podchodzić do każdego malucha indywidulanie uwzględniając jego potrzeby, tak aby mogło czuć się bezpiecznie z dala od rodzica. Cytat, który najlepiej oddaje moje podejście do dzieci: ,,Dziecko jest chodzącym cudem jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym” – Phil Bosmans.
Maja Karolczak

Maja Karolczak

opiekun - wychowawca (grupa maluszków)

Przeczytaj więcej
W pracy z dziećmi najbardziej cenię sobie radość i spontaniczność jaką wprowadzają każdego dnia do naszego życia. Możliwość obserwowania rozwoju naszych małych żłobkowiczów oraz wpływania na ich rozwój i przekazywania tego co najlepsze daje mi ogromną satysfakcję.

Praca w żłobku to dla mnie misja, którą podejmuję każdego dnia z dużym zaangażowanie.

Bernadeta Szewczak

Bernadeta Szewczak

opiekun - wychowawca

Przeczytaj więcej

Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Pomimo przykrego doświadczenia jakie otrzymałam od losu, nie poddałam się, a praca z dziećmi dała mi dużo satysfakcji i siły. Największą nagrodą dla mnie, jako opiekuna, jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog, kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

Maja Szatkowska

Maja Szatkowska

psycholog

Przeczytaj więcej

Od kiedy pamiętam lubiłam zajmować się dziećmi. Ich spontaniczna radość i naturalna ciekawość świata zawsze były dla mnie inspirujące.
Z wykształcenia jestem psychologiem, pracuję w żłobkach i przedszkolach, stale też poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Bliskie jest mi systemowe ujęcie rodziny, a także temat kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. W trakcie swojej zawodowej drogi miałam okazję pracować z dziećmi i ich opiekunami poprzez różne formy: od prowadzenia zajęć dla małych dzieci przez opracowanie i prowadzenie warsztatów psychologicznych dla rodziców i nauczycieli, po konsultacje indywidualne dla rodzin. W Petitku wspieram kadrę pedagogiczną. Przyglądam się dzieciom, ich relacjom i rozwojowi. Cenię sobie współpracę z opiekunami bowiem dzięki niej możemy tak dostosować działania by wspierały indywidualny rozwój dziecka.

lat doświadczenia

Metod pracy

Opiekunów

posiłków dziennie

Kontakt

Siedziba: ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las

Telefon: +48 605 657 974

E-mail: biuro@petitekipetitka.pl

Właścicielem Niepublicznego Żłobka Petitek i Petika jest:
Petitek i Petitka Anna Masadyńska ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las, NIP: 972-092-65-23, REGON 301234825

Share This