Kierujemy się zasadą, że każde dziecko w momencie urodzenia ma większą inteligencję potencjalną niż inteligencja, której używał Leonardo da Vinci (cyt. Glenn Doman)

Poznaj naszą załogę

Wierzymy w to,
że każde dziecko jest potencjalnym geniuszem.

Mózg maluszka jest po urodzeniu jak pusta kartka, z łatwością przyjmuje nowe informacje, a tempo ich przetwarzania jest o wiele większe niż u człowieka dorosłego. Dzieci potrafią, nie raz zaskoczyć szybkim tempem z jakim przyswajają nowe umiejętności, zapamiętują nowe piosenki, nowe słówka również te po angielsku, czy inne zabawy, np. układy taneczne.

Szacuje się, że szybkość przetwarzania informacji przez dzieci w wieku 0-5 lat jest tak duża, że odpowiada inteligencji 500 IQ.

Dziecko uczy się wówczas polisensorycznie, czyli wielozmysłowo, smakując, wąchając, dotykając, widząc i czując. Po upływie 5 roku życia, zdolności te drastycznie maleją. Połączenia neurologiczne, które nie były dotychczas użyte, zanikają bezpowrotnie. Dlatego tak ważne jest aby już w pierwszych latach życia wspomagać rozwój dziecka, poprzez stwarzanie mu jak najbogatszego środowiska.

Żłobek Petitek i Petitka to młody i kreatywny zespół

Z punktu widzenia opieki żłobkowej niezwykle istotną kwestią jest osoba opiekuna, który spędza z dziećmi nierzadko 10h dziennie, 5 dni w tygodniu. Ważne są odpowiednie kwalifikacje i wiedza ale przede wszystkim osobiste predyspozycje opiekuna, takie jak opiekuńczość, empatia, otwartość, cierpliwość, łagodność, serdeczność, ale także spostrzegawczość, odpowiedzialność, chęć do pracy i pasja. Istotne jest stworzenie opiekunom możliwości rozwoju, motywowanie i wspieranie.

Przeczytaj więcej

Żłobek Petitek i Petitka zatrudnia młody kreatywny zespół. Oprócz wymaganych prawem kwalifikacji, opiekunki cechuje duża kultura osobista i pogoda ducha oraz życzliwość. W żłobku prowadzone są hospitacje zajęć z dziećmi oraz wsparcie merytoryczne opiekunek. Opiekunki mają także możliwość doskonalenia swoich umiejętności na warsztatach dla pedagogów. Opiekunki odbywają także co dwa lata szkolenie z zakresu I pomocy medycznej. Żłobek współpracuje także z psychologiem, który obserwuje grupę dzieci i doradza kadrze jak reagować w trudniejszych sytuacjach.

Nasz zespół

Anna Masadyńska

dyrektor

Przeczytaj więcej

Natchnieniem do stworzenia żłobka była moja córka Zosia. Jej żywiołowość i ciekawość świata zachęciła mnie do poszukiwań kreatywnych zabaw, rozwijających wewnętrzny potencjał dziecka oraz przestudiowania różnych metod pracy z dziećmi. Fascynuje mnie niezwykła zdolność dzieci do szybkiego przyswajania nowych umiejętności i przetwarzania zdobytych informacji, chęć poznawania świata i ludzi, zwłaszcza innych dzieci. Chciałam stworzyć żłobek kreatywny, przyjazny, rozwijający wewnętrzny potencjał dzieci, z dobrym i zdrowym jedzeniem przygotowywanym na miejscu, z profesjonalną i twórczą kadrą otwartą na pogłębianie swojej wiedzy, z zajęciami otwierającymi przed dziećmi nowe możliwości. Miejsca które pomoże dziecku w dalszych etapach rozwoju i które jednocześnie będzie otwarte na potrzeby rodziców, którym należy się pełna informacja na temat dziecka przebywającego w żłobku.

Najważniejsza w tej pracy jest dla mnie świadomość, że dostarczając dziecku bodźce z różnych dziedzin i zapewniając kontakt z innymi dziećmi w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu otwieramy go na świat i ułatwiamy dalszą naukę i relacje interpersonalne. I choć maluszki zapewne nie będą nas pamiętać to wiem, że cząstka którą przekazaliśmy zostanie z nimi na zawsze. Dlatego każdego dnia, pamiętając o tym, staram się aby żłobek „Petitek i Petitka” był miejscem godnym każdego dziecka a ta, przekazywana cząstka, jak najbardziej wartościowa.

Monika Marciniak

Monika Marciniak

wicedyrektor żłobka i opiekun – wychowawca

Przeczytaj więcej

Od dzieciństwa chciałam pracować z dziećmi. W codziennej pracy uwielbiam każdą chwilę. Wszystkie są pełne niespodzianek i sprawiają radość. Najbardziej lubię kiedy dzieci z zainteresowaniem chłoną przekazywaną przez nas wiedzę oraz gdy biegną się do nas przytulić.

Anna Grell

Anna Grell

opiekun - wychowawca

Przeczytaj więcej

Praca z dziećmi jest dla mnie pasją, która przynosi mi ogromną satysfakcję. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam zostać nauczycielką. W swoim życiu zawodowym staram się kierować mottem Marii Kownackiej: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza”.

Maja Ambroziak

Maja Ambroziak

opiekun - wychowaca

Przeczytaj więcej

Ciekawość, szczerość, radość i fascynacja drobnymi sprawami to jest to co przyciąga mnie do dziecięcego świata;) Każdego dnia dziękuję za: każdy “Petitkowy” uśmiech, “nowe słowa”, których jeszcze nie znałam, za postęp i możliwość towarzyszenia w trudnych momentach…Moje motto: „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” – Paulo Coelho.

Dagmara Kaczmarska-Klawitter

Dagmara Kaczmarska-Klawitter

opiekun - wychowawca

Przeczytaj więcej

Pracuję z dziećmi od 7 lat, a wychowawcą w “Petitku” zostałam w lutym 2018 roku. Z wykształcenia jestem psychologiem i logopedą, wciąż się jednak dokształcam, by coraz lepiej rozumieć swoich podopiecznych i skuteczniej pomagać im w ich rozwoju. Praca z maluchami sprawia, że każdy kolejny dzień jest inny, pełen wyzwań i niespodzianek, małych radości, wielkich zachwytów – daje mi to niesamowitą ilość satysfakcji z tego, co robię.

Klaudia Piechowiak

opiekun - wychowawca

Przeczytaj więcej

Uwielbiam swoją prace ponieważ kocham dzieci. Każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie kształtowania się rozwoju małego człowieka. Ta praca daje mi ogromną satysfakcję, przede wszystkim wtedy, kiedy dzieci odwdzięczają się swoją radością, zaufaniem i miłością. Gdy widzę uśmiech i radość w oczach dzieci. Jestem przekonana, że dokonałam dobrego wyboru w sprawach swojej ścieżki zawodowej. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Kacperka.

Maja Szatkowska

Maja Szatkowska

Pscyholog

Przeczytaj więcej

Od kiedy pamiętam lubiłam zajmować się dziećmi. Ich spontaniczna radość i naturalna ciekawość świata zawsze były dla mnie inspirujące.
Z wykształcenia jestem psychologiem, pracuję w żłobkach i przedszkolach, stale też poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Bliskie jest mi systemowe ujęcie rodziny, a także temat kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. W trakcie swojej zawodowej drogi miałam okazję pracować z dziećmi i ich opiekunami poprzez różne formy: od prowadzenia zajęć dla małych dzieci przez opracowanie i prowadzenie warsztatów psychologicznych dla rodziców i nauczycieli, po konsultacje indywidualne dla rodzin. W Petitku wspieram kadrę pedagogiczną. Przyglądam się dzieciom, ich relacjom i rozwojowi. Cenię sobie współpracę z opiekunami bowiem dzięki niej możemy tak dostosować działania by wspierały indywidualny rozwój dziecka.

lat doświadczenia

Metod pracy

Opiekunów

posiłków dziennie

Kontakt

Siedziba: ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las

Telefon: +48 605 657 974

E-mail: biuro@petitekipetitka.pl

Właścicielem Niepublicznego Żłobka Petitek i Petika jest:
Petitek i Petitka Anna Masadyńska ul. Poziomkowa 40, 62-002 Suchy Las, NIP: 972-092-65-23, REGON 301234825

Share This